Zawady Oleckie
Warsztaty serowarskie i chlebowe
czyli objazdowa Akademia Siedliska pod Lipami

Akademia Siedliska pod Lipami specjalizuje się w organizacji i prowadzeniu warsztatów wytwarzania tradycyjnej, domowej żywności. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się warsztaty wytwarzania serów podpuszczkowych oraz wypieku chleba na zakwasie. Twórcami Akademii są Joanna Włodarska i Wojciech Krefft - dziennikarze i promotorzy zdrowego jedzenia. Joanna Włodarska jest dziennikarką kulinarną, szefową kuchni, od kilkunastu lat wypiekającą chleby, a od kilku robiącą własne sery. Warsztaty organizują na terenie całej Polski, często w miejscach, do których są zapraszani przez grupy pasjonatów, chcących zgłębić tajniki serowarstwa i pieczenia domowego chleba na zakwasie. A to ich zaproszenie:

Na warsztatach nauczymy się robić własne sery. Pierwszego dnia zrobimy goudę dojrzewającą i mennonicki ser podpuszczkowy z ziołami oraz wprowadzimy Was w tajniki wypieku chleba na zakwasie. Drugiego dnia zrobimy własny ser camembert i parzenicę żuławską, która jest serem przypominającym smakiem słynny oscypek.

Warsztaty rozpoczynają się w sobotę, ale jest możliwość spędzenia w Zawadach czasu już od piątku. Szczegóły poniżej. Serdecznie zapraszamy:-)))

Termin warsztatów: Należy wypatrywać nowej propozycji terminu, ale czy warsztaty odbędą się, zależy od ilości chętnych. Można samemu zebrać grupę min. 8 osób i zgłosić to do organizatorów, wtedy wspólnie ustalimy datę warsztatów.
Cena: 370 zł od osoby obejmuje jeden nocleg, warsztaty oraz bufet w trakcie zajęć, sobotnią obiadokolację oraz śniadania. 400 zł z noclegiem z piątku na sobotę (piątkowa kolacja we własnym zakresie - do dyspozycji gości jest kuchnia, możliwość zamówienia wyżywienia)
Cena dla osób, które mieszkają w pobliżu lub mają już zarezerwowany pobyt u nas, a chcą skorzystać tylko z samych jednodniowych warsztatów - 100 zł
Same warsztaty odbywają się w sobotę od 11 do 17.30 i w niedzielę od 10.30 do 16. Cena za udział w obydwa dni + bufet w trakcie ich trwania - 200 zł
Rezerwacje: joanna.wlodarska@onet.eu
Tel.kom. 505-061-237

Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata 100 zł zaliczki.

Można dokupić oddzielnie dodatkowe noclegi zgodnie z cennikiem Pensjonaciku pod tulipanem i Domku na górce

Oczywiście zapraszamy także okolicznych mieszkańców i mających swoje domy wakacyjne w okolicy! Liczba miejsc ograniczona, więc prosimy o szybkie decyzje!

Na zachętę zdjęcia z warsztatów autorstwa Asi i Wojtka:

warsztaty_serowarskie4.jpgwarsztaty_serowarskie5.jpgSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

 
sery.txt · ostatnio zmienione: 2015/01/17 05:01 przez darek