Warsztaty weekendowe - warsztaty śpiewu połączone z warsztatami kaligrafii - łącznie 12 godzin (w modułach po 3 godziny przed i po południu). Przyjazd w piątek wieczorem, wyjazd w niedzielę wieczorem we własnym zakresie, zakwaterowanie w naszym pensjonaciku i domku wg cennika, wyżywienie we własnym zakresie lub możliwość zamówienia posiłków. Zapraszamy także mieszkańców okolicy Olecka, możemy pomóc w zorganizowaniu dojazdu!

Cena warsztatów weekendowych: 170 zł od osoby

Chętnych prosimy o kontakt, termin zależy od tego, kiedy prowadząca warsztaty wybiera się w naszą okolicę. Gdy będzie dostatecznie dużo zgłoszeń, poinformujemy każdego o dokładnym terminie. Proszę pisać na adres ania@zawady-oleckie.com

ŚPIEWAM PEŁNYM GŁOSEM

WARSZTATY ŚPIEWU NATURALNEGO

prowadzi BARBARA WILIŃSKA


Zapraszam na spotkanie z własnym, naturalnym głosem oraz polską i słowiańską tradycją śpiewaczą. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby, które śpiewają, jak i te, które z różnych powodów nie śpiewają i taką przygodę chcą rozpocząć.
Warsztaty obejmą:
 • odkrywanie własnego, niepowtarzalnego, naturalnego głosu i rozwijanie umiejętności śpiewania;
 • wydobywanie pełnych mocy, energetycznych i wibrujących dźwięków (biały głos);
 • uruchamianie i ćwiczenie oddychania przeponowo - żebrowego;
 • zabawy, improwizacje i eksperymentowanie z dźwiękiem;
 • doświadczanie relaksujących właściwości głosu;
 • śpiewanie pieśni z wybranych tradycji słowiańskich.
Będziemy uczyć się tradycyjnych pieśni polskich, ukraińskich, bułgarskich i serbskich. Czasem zagrają, towarzysząc pieśniom, lira korbowa, suka biłgorajska i bębny obręczowe.

Nasz głos to cudowny dar – to unikalny, muzyczny instrument. Najważniejsze, aby odważyć się na jego używanie oraz zaakceptować jego siłę i barwę. Praca w grupie daje ku temu doskonałą okazję. Swobodne wykorzystywanie własnego głosu jest krokiem ku radości i harmonii. Delikatne wibracje ciała, odczuwalne podczas śpiewania, to masaż wewnętrzny, który relaksuje, uwalnia od stresu i ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Bezpośrednie powiązanie śpiewania z oddychaniem wpływa pozytywnie na ciało i psychikę, szczególnie, gdy potrafimy świadomie nasz oddech kontrolować. Głos, tak związany z ciałem, jest jednocześnie zwierciadłem naszej duszy , wyraża emocje, uczucia, pozwala na komunikację z otoczeniem....

Warsztaty stworzą okazję do
 • wzajemnego słuchania się;
 • rozwijania umiejętności komunikowania się i twórczej ekspresji przez głos;
 • pozbywania się indywidualnych ograniczeń i zahamowań związanych ze śpiewaniem;
 • używania własnego głosu z większą mocą, większą świadomością i w nowy sposób;
 • czerpania przyjemności z oddychania pełną piersią i wspólnego śpiewania pełnym głosem.

Piękne, pełne spokoju miejsce wśród zieleni to wymarzona przestrzeń dla otwarcia się na śpiewanie, więc, jeżeli pogoda pozwoli, zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu. Będą wtedy z nami głosy natury, od zawsze pozostające w harmonii z tradycyjną muzyką i śpiewem.

warsztaty spiewacze progressteron 2007 - 2.jpgWAŻNE INFORMACJE

Proszę o zabranie wygodnego ubrania i obuwia.
Przydadzą się przybory do notowania i dyktafon.
Nie trzeba mieć przygotowania muzycznego.
Warsztat przeznaczony jest dla młodzieży i osób dorosłych.

Możliwe jest uczestniczenie zarówno w warsztatach śpiewu, jak i kaligrafii, zajęcia będą odbywać się w innych godzinach.


ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI – PROSZĘ O KONTAKT

Barbara Wilińska bawilinska@gmail.com,


BARBARA WILIŃSKA

Studiowała psychologię na UAM w Poznaniu i otrzymała dyplom ukończenia PSM II stopnia. Od wielu lat śpiewa a cappella tradycyjne pieśni polskie i pieśni innych tradycji słowiańskich. Akompaniuje sobie na dawnych instrumentach, m.in. na lirze korbowej i suce biłgorajskiej. Współtworzy zespoły wykonujące muzykę średniowieczną i tradycyjną różnych krajów. Poszukuje pieśni odwiedzając na wsi śpiewaczki starszego pokolenia, korzysta także z nagrań archiwalnych i zapisów nutowych. Od 13 lat prowadzi warsztaty głosowe dla dorosłych, zespoły śpiewające pieśni o wiejskim rodowodzie oraz zajęcia muzyczne związane z kulturą tradycyjną dla dzieci. Od wielu lat zajmuje się kaligrafią łacińską i edukacją w tym zakresie. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku.

Uczę się bez przerwy i wielkim szczęściem jest dla mnie możliwość przekazywania innym tego, co odkrywam. Jestem przekonana, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć spełniać swoje marzenia, rozwijać zainteresowania i realizować pasje. W pracy edukacyjnej najważniejsze jest dla mnie wspieranie innych w rozwoju oraz stwarzanie im okazji do poznawania i wzmacniania własnych talentów i zasobów osobistych.”

Na zachętę zapraszamy do niusa o wspólnym śpiewaniu i graniu w naszym pensjonacie

Zapraszamy także na stronę Basi Wilińskiej

 
spiew.txt · ostatnio zmienione: 2015/11/21 23:46 przez ania